Nepovedené tetování

Jednou vlastností tetovaní velmi vyniká, a to svou trvalostí. Je diskutabilní, jestli se dá považovat za výhodu, či nevýhodu. Záleží na jednotlivých případech. Pokud se tetování náležitě povede a jeho umístění i zpracování je skvělé, není důvod být nespokojený. Co ale dělat, pokud je výsledek tetování na hony vzdálený od našich původních představ? Může se to totiž stát velmi jednoduše. Ne každý tatér je špičkový umělec, což se taky často odvíjí od jeho ceny. A málokdo chce platit co nejvíc, a proto jsou levní tatéři poměrně vyhledávaní.

Tím ale podstupujeme nejen zdravotní, ale i estetická rizika. Je zásadní si své tetování předem důkladně promyslet, eventuelně naznačit fixou na těle, optat se svého tatéra na podrobnosti a až poté si nechat navždy něco vytetovat na kůži. Pokud to ale stejně nevyjde, má takto poškozený nositel tetování několik možností, co s tím dělat.

První je tetování odstranit laserem. To není příliš levná záležitost a navíc může být bolestivá. Je potřeba uvážit, zda takovou cenu za odstranění uvolníme. Je to ale definitivní řešení, které nás od tohoto problému spolehlivě oprostí. Další metodou může být nechat si tetování přetetovat. Tedy buďto naprosto překrýt novým, nebo do nového tetování zapojit prvek z nepovedeného a nějak elegantně to celé zamaskovat. To může být různě finančně náročné, může nás to tedy vyjít levněji, nebo i dráž než odstranění laserem. Záleží na velikosti nového tetování.

Další články: