Nové trendy v tetování

Běžně na ulicích potkáváme lidí, ze kterých vyzařuje osobitý šarm. Jsou elegantně upraveni, mají nažehlenou košili a atraktivně řešené sáčko. Jedná se o typické manažery. Jenže nikdo netuší, že se pod těmito slušivými svršky světových značek leckdy ukrývá nějaké to neobyčejné tetování. Když se nejeden takový člověk poodhalí v letních horkých měsících, v prvních chvílích nejste schopni s jistotou říci, zda jde o tradiční trvalé tetování anebo o jistou alternativu krátkodobého zdobení. Někomu z vás se toto mimořádné zdobení lidského těla může líbit, jiní jej ovšem v poklidu zavrhnou.

Na české tatérské scéně se tradičně objevují rozmanité obrázky, které zdobí leckterou část lidského těla, jako je například kotník, nárt, lýtko, zadek, břicho, předloktí, rameno, hruď, paže či krk. Dekorovat tímto způsobem jdou také boky. K věčným stálicím patří obrázky draka, srdce, květiny, kříže, meče, postavičky hlavních hrdinů z různých seriálů či filmů. Oblíbené jsou i kreativnější ornamenty, které jemně zvýrazňují tělesné přednosti anebo naopak některé nedostatky efektně zakrývají. Vždy v těchto obrázcích se odráží autorovo nitro. Nejenom že jsou nápadné a jedinečné, ale mnohý tater je od svých výtvorů velmi snadno rozpozná.

Mezi nejaktuálnějšími trendy se považují různobarevné linky, jež se od klasických tetování liší svoji neotřelou abstraktností. Každý si pod těmito kresbami může představovat jiný obrázek, opravdu záleží na fantazii daného člověka. Někteří v těchto taterských kresbičkách vidí věčný koloběh života, jiní jej vnímají jako symbol energie, čistoty a síly. Jsou i tací, kteří v nich nacházejí jakousi ideu souboje dobra se zlem. Stále převládá názor, že tetování je jakési vyjádření osobních pocitů. Má hlubší smysl a ne zrovna málo o konkrétním člověku prozrazují.

Další články: