Tetování a antibiotika

Při dodržování hygienických standardů není tetování ve většině případů nijak nebezpečné. Problém nastává jestliže tatér nevěnuje dostatečnou pozornost svému vybavení a tetování bere na lehkou váhu. Každý zodpovědný tatér udržuje své vybavení čisté a dezinfikuje je po každém použití. Jen tak lze předcházet nemocem přenášených krví. Podle jednoho výzkumu patří k nejčastějším nemocem přenášeným nezodpovědným chováním tatérů žloutenka typu C a B, tetanus, tuberkulóza a dokonce jeden z největších strašáku HIV.

Nicméně zodpovědné jednání je nezbytné i u jedince, který si chce tetování pořídit. Každý, kdo sní o tetování, by v době aktu neměl být nemocný. To znamená, že ten kdo zrovna bere antibiotika, tak by měl posečkat, až je dobere a bude v pořádku. Antibiotika totiž mohou zkomplikovat hojení a vstřebávání barvy a o to nikdo nestojí.

Antibiotika si výborně poradí s bakteriemi a některé i s parazitickými prvoky či houbami. Antibiotika slouží hlavně k léčbě infekčních stavů způsobených bakteriemi. Podání antibiotik je nesmyslný v případě virových onemocnění. Antibiotika působí tak, že zasahují struktury typické pro mikroorganismy a pacientovi víceméně neubližují. Zbytečné podávání antibiotik vede k rezistenci nebezpečných mikroorganismů.

Další články: