Tetování a darování krve

Pokud jste si momentálně nechali vytetovat jakýkoliv obrázek a chcete v nejbližší době darovat krev, pak byste to měli odložit na později. Protože lidé s čerstvou kérkou nemohou ihned podstupovat odběr krve. Obvykle této činnosti se jedinci mohou podrobit zhruba za čtvrt až půl roku a to od posledního tetovacího sezení.

I když v některých případech se může udělit výjimka, takže tato lhůta se tím pádem o něco zkrátí. Týká se to lidí, kteří navštívili profesionální tetovací salón, jenž se pyšní všemi potřebnými úředními povoleními, zároveň prochází četnými hygienickými kontrolami. Zkrátka tento salón je neustále pod dohledem. Než půjdete darovat krev, měli byste nejdříve kontaktovat transfůzní stanici ve vašem nejbližším okolí a informovat se tu přímo, jaké jsou obvyklé požadavky a lhůty. Darovat krev převážně mohou jedině zdravý jedinci a to ve věku osmnácti až šedesáti pěti let. Muži dle nastavených pravidel mohou darovat krev pětkrát ročně, ženy pak o jeden odběr méně.

Je nutné dodržovat osmitýdenní pauzu mezi odběry. Vskutku samotný odběr 450 ml krve trvá cca 12 minut. Před každým odběrem den předtím byste měli vynechat z jídelníčku tučné pokrmy, mléčné výrobky. Raděj zvolit lehčí jídla. Odborníci radí, aby se lidé moc fyzicky nepřepínali. Hlavně dodržovali pitný režim. Nezapomněli se před odběrem nasnídat. Vzít si mohou například cereální pečivo, ovocnou müsli tyčinku či přesnídávku.

Další články: