Tetování a magnetická rezonance

Na tetování se používají speciální pigmentové barvy, které mohou obsahovat extrémně malé kovové částečky. Ovšem toto nepatrné množství kovů stačí na to, aby při magnetické rezonanci cítil člověk např. bolest, jemné brnění. Tyto zjevné problémy se u člověka zničeno nic objeví, i tak velmi rychle odezní.

V některých případech se může objevit otok, vyrážky, nesnesitelné svědění či pálení. Vskutku proč k tomu vůbec dochází? Odpovědět je jednoduchá: kovové částečky v tetovacím pigmentu se v podstatě váží na magnetické pole, čímž dochází k zahřívacímu procesu. Kůže v místě tetování začíná silně pálit, výsledkem této reakce je pak popálenina. Ta se musí ihned ošetřit.

Magnetická rezonance jde o unikátní metodu, která se používá k přesnému a hodnověrnému zobracení vnitřních orgánů lidského těla. Pomocí této techniky lékaři vyšetří nespočet pacientů, kteří mají cévní nebo nádorové onemocnění. Mohou mít také vyhřezlou meziobratlovou ploténku, poraněnou páteř, problémy s pohybovým aparátem atd. Toto vyšetření trvá 15-60 minut podle toho, zda se použije kontrastní látka.

Další články: