Tetování a solárium

Mohlo by zdát, že tetování a krásně opálené tělo k sobě jsou jako chleba s máslem. Vždyť dokonce kosmetické studia, ve kterých často fungují i tetovací oddělení, obsahují někdy také solária. Je fakt, že tetování na opáleném těle působí velmi přirozeně a krásně. Ve skutečnosti se ale opalování, a to především v soláriu, vůbec nespojuje s tím, jak bychom se měli ke svému tetování chovat. Všechno má tedy své stinné stránky.

Opalování je obecně sice zkrášlující, ale velmi škodlivé. A jelikož opalováním poškozujeme kůži, výrazně se to odrazí i na tetování. Barva může velmi výrazně vyblednout, až se z našeho tetování jednou stane abstraktní skvrna. Potom jsou peníze utracené za tetování vyhozené. Jednoduše si musíme něco odpustit. Buďto pravidelně opalované tělo, nebo naše tetování. S tetováním se prostě nedoporučuje navštěvovat solárium.

Tetování sice začne blednout i na přírodním slunci, ale rozhodně ne tak rapidně, jak je tomu při tak intenzivním záření ze solária. V něm vystavujeme naše tělo záření v co největší míře, což se na tetování projeví velmi znatelně. Už vůbec není rozumně jít do solária brzy po získání nového tetování. Všechna práce a peníze by během chvilky přišly vniveč. Působení běžného slunečního světla se můžeme snažit předcházet ochrannými krémy. Naše kérka pak bude v lepším bezpečí před zákeřným UV zářením, které způsobuje vyblednutí jakékoli barvy.

Další články: