Tetování a zaměstnavatel

Existují povolání, ve kterých je tetování značnou nevýhodou, či dokonce důvodem k vyhození. Potom občas nalezneme i zaměstnání, ve kterých je tetování plusovým bodem pro zaměstnavatele. Nutno ale říct, že takových povolání je menší část, jsou to spíše povolání spojené s uměním. Zato je ale celá řada zaměstnání, která tetování jednoduše netolerují. Je to jednoduché. Pokud jste zaměstnanec a chcete ve firmě co nejdéle pracovat, musíte se podřídit všem požadavkům zaměstnavatele.

Stejně jako tetování, tak i výběr práce je čistě vaše svobodná volba. Záleží pouze na vašich prioritách. Jestli mám zájem o kariéru, nebo svůj zevnějšek. Jestliže si tedy zvolím například dráhu úspěšného finančního poradce, s velkou pravděpodobností bude můj zaměstnavatel požadovat zakrytí, nebo odstranění tetování. Firmy se tímto nijak netají a naopak rády tento požadavek ohlásí dopředu před pohovorem přímo na inzerát. Je to naprosto legitimní požadavek, protože s ním lze docílit například lepších styků s veřejností. Zaměstnavatel má potom plné právo vybrat si své zaměstnance, kterým dává peníze, dle svého nejlepšího uvážení. V případě neúspěchu při ucházení o místo se stěžováním u nikoho nepochodíme.

Abychom ale nebyli tak skeptiční vůči tetování, najdeme i zaměstnavatele, kteří považují tetování za známku kreativity, což od svých zaměstnanců vyžadují. Lidé s tetováním jsou většinou právě kreativní lidé, kteří budou raději pracovat tímto směrem, nežli například ve finanční oblasti, či jako administrativní pracovník.

Další články: