Tetování a zdraví

Mnoho lidí zajímá, jestli může způsobovat tetování nějakou trvalou újmu na zdraví. Přecejenom je to na celý život, a proto bychom se měli starat o to, jaké budou následky. Pravda ale je, že samotné nošení tetování ani v nejmenším neohrožuje naše celkové zdraví. Pokud je tedy provedeno hygienickou, správnou cestou. Potom nám do budoucna žádné zdravotní problémy nehrozí. Najdeme tu ale nějaké výjimky. Existují totiž určité především genetické onemocnění, které by ve spojení s tetováním mohly spustit velké nepříjemnosti. Každé kvalitní tetovací studio předem upozorňuje na zdravotní odchylky, které by mohly způsobit problémy s tetováním a ještě před samotným tetováním se vás ve studiu zeptají na tyto možné potíže.

Patří mezi ně například problémy se štítnou žlázou, cukrovka, nebo některé druhy alergií, především na kovy. Jsou to jednoduše genetické potíže, jejíž projevům jenom těžko zabráníme. Zajímavostí je pohled z perspektivy čínské medicíny. Všichni známe takzvanou akupunkturu, tedy léčení skrze vpichování jehel na velmi detailně vybraná místa na těle. No a právě čínská medicína klade velký význam každému takovému vpichu do těla, jelikož nás může jak vyléčit, tak narušit.

Potom tu existuje ještě další nebezpečí, a to z nedodržování hygieny při tetování. Všechno totiž musí být před stykem s naším tělem důkladně očištěno a vydesinfikováno, což se někdy v levných tetovacích salonech neděje. A z toho můžou vzejít nepříjemné infekce.

Další články: