Tetování a zdravotní důsledky

Existuje celá řada zdravotních rizik, které s sebou tetování přináší. Jsou různorodého původu a mají naprosto rozdílné symptomy. Od velmi krátkodobých stresových reakcí organismu, až po celoživotní závažné nemoci, jako je například AIDS. Při dobře provedeném tetování v hygienických podmínkách je šance na jakoukoli infekci velmi malá, nemoci totiž přicházejí právě především ze zanedbávání hygienických norem a postupů. V moderních a kvalitních tetovacích salónech se používají pečlivě sterilizované jehly, každá pro jednoho zákazníka, tatéři nosí latexové rukavice a navíc průběžně všechno desinfikují. Pokud se tohle ale neděje, můžou se přihodit nepříjemnosti.

Teoreticky můžeme tetováním získat mnoho nemocí, především je to žloutenka, raritně třeba tetanus a ve velmi nešťastném případě to může být i AIDS. Kromě nemocí způsobených samotnou nesprávnou aplikací tetování existují ale i nemoci s dědičným předpokladem. Jsou to třeba alergie na barviva v tetování, což je velmi nepříjemný jev, jelikož se o něm dozvíme teprve až právě při samotném tetování.

Na propuknutí infekcí jsme náchylnější v období, kdy je naše imunita oslabena. To je například po absolvování nemoci, a proto bychom měli jít do tetovacího salonu pokud jsme stoprocentně zdraví. Tím se dá elegantně vyvarovat eventuálním problémům, samozřejmě si ale musíme dát také pozor na to, jaké hygienické normy dodržuje náš tatér. Pokud by byly nějaké problémy, neváhejte svůj tetovací salon vyměnit.

Další články: