Tetování a chlor

Jakmile přijdete domů z tetovacího salónu, tak byste ještě neměli sundávat obvaz. Ten si ponechte na místě nejlépe nějakou dobu, ale ne víc jak šest hodin, protože když pokožka v tomto místě nedýchá delší dobu, pak se velmi rychle zapaří a začne mokvat. Pak už infekci nic nebrání v tom, aby se začala rozšiřovat. Proto postupujte následovně: ochrannou fólii či obvaz opatrně odstraňte z místa a to jemným tahem. Poté můžete zraněnou kůži ošetřit. Stačí ji omýt čistou vodou za pomocí mýdla s antibakteriálním výtažkem.

Papírovým ubrouskem nebo čistým ručníkem lehce osušíte místo tetování. Takto o kůži svědomitě pečujte několik dní. Postupně ji můžete promazávat krémy nebo gely s účinnou složkou panthenol, která v hojné míře regeneruje pokožku a udržuje ji dokonale pružnou, taktéž ji perfektně zvlhčuje a výborně ochraňuje před přílišným vysušením. Vedle toho můžete použít různé mastičky z lékárny. Když se budete chtít koupat, pak na to raděj zapomeňte. Osprchujte se, což je vhodnější způsob, kterým zamezíte nežádoucímu namočení hojící ranky.

Pokud máte v plánu s tetováním navštívit třeba místní koupaliště, aquapark či bazén, tak si to vyžeňte z hlavy, neboť zraněná kůže po tetování nesmí dojít za žádnou cenu do styku s chlorovanou vodou. Na co byste si měli dát velký pozor - abyste kůži v místě tetování neodřeli.

Další články: