Tetování a ekzém

Je třeba poukázat na to, že řada odborníků radí, že někteří lidé se závažnými zdravotními problémy by tuto tetovací proceduru neměli vůbec podstupovat. Jsou to cukrovkáři, epileptici, jedinci s onemocněním diabetes a atopickým ekzémem. A když se k tomu rozhodnou, tak by se měli seznámit s možnými zdravotními riziky, které jim hrozí. K těm nejobecnějším zejména patří propuknutí infekce v místě tetování.

Vznik takové kožní infekce po tetování může mít mnoho příčin. V první řadě nebyly dodrženy základní hymnické zásady, to znamená tatér použil nesterilní tetovací nástroje, které tím pádem přenáší patogenní zárodky a to přímo z jedné osoby na druhou. Na kůži člověka se objeví zarudlá oblast, někdy i otok. Zkrátka pokožka v těchto místech je porušena. U citlivějších jedinců se může utvořit puchýřek, ze kterého vytéká hnisavý sekret.

Za druhé speciální tetovací inkoust může vyvolat u některých lidí bouřlivou alergickou reakci. Tyto alergické projevy se ještě mohou zhoršit a to vlivem častého prudkého slunění. Dalším možným výskytem po tetování jsou ekzémy či vyrážky, které v mnoha případech mají svědivý efekt. Než se kůže úplně zahojí, trvá to delší dobu. Dle nejhoršího scénáře dochází k přenosu chorob, jako je například HIV, hepatitida nebo tuberkulóza. Tím vás však nechceme strašit.

Další články: