Tetování krví

Jak samotný název knihy „Tetování krví“ napovídá, jde o velmi čtivý román, který čtenáře zavede do strhujícího světa příšer a neohrožených bojovníků. Toto fantazijní dílo se může pochlubit hned několika díly, ve kterých vystupuje hlavní hrdina s dívčím jménem Rosamunda. Ten odvážný hoch prožívá spoustu dobrodružných cest, které jsou protkané plné nebezpečí a nástrah. Musí se vyrovnat s mnoha životními etapami s tím souvisejícími změnami.

Přitom se setkává s řadou děsivých mutantů a příšer, jež na něho číhají na každém kroku. Tyto nestvůry loví zdejší profesionální zabijáci, kteří si na památku nechávají vytetovat osobité značky, které jim připomínají jejich zdárné úlovky. V prvním díle nazvaném Začátek cesty se náš hrdina z útulku vydává na svou strastiplnou pouť, na které zjišťuje, že vše je ve skutečnosti jinak než se ve škole učil. Získává první zaměstnání, které mu z počátku připadá málo vzrušující. Ale nemůže si moc vybírat.

Dostává se na loď pašující ohavné stvůry, ze které se mu podaří uniknout. Poté se vydá na pevninu, kde potká speciální bojovníky, kteří jej sprovázejí na cestě. Nakonec přece dojde ke svému cíli. V druhém díle s názvem Lampáři se hlavní hrdina začne v pevnosti učit lampářskému řemeslu. Seznámí se tu s novou členkou a stanou se z nich dobří přátelé. Na Rosamunda zde čekají i další těžké životní zkoušky.

Další články: