Tetování obočí

Tetování obočí spíše laická veřejnost zná pod názvem permanentní make-up, přitom nejde o žádnou převratnou novinku. Tato technika zvýraznění obočí se využívá v případě estetických nedostatků, jako je například nepravidelný tvar obočí. Samozřejmě využití najde třeba v momentu, když obočí ženy vypadá nevýrazně nebo tu chybí nějaké chloupky.

V rámci tetování obočí se jednoduše postupuje tak, že se přímo do kůže vpichují barevné rostlinné pigmenty, které zaplňují mezery mezi chloupky. Díky tomu vzniká souměrná vrstva obočí, která vypadá na první pohled přirozeně. Leč tato forma tetování postupem času ztrácí svoji původní barevnost, a proto se za nějaký čas provádí korekce obočí. Na tetování obočí se běžně používají tyto nástroje: speciální elektrický tetovací přístroj nebo akupunkturní jehla.

Než se aplikují do kůže barevné pigmenty, tak se kompletně pleť v obličeji vyčistí odličujícím a desinfekčním prostředkem. Poté se na místo tetování nanese anestetikum. Následně se schválený tvar obočí předkreslí za pomocí jedinečné tužky. Potom už nic nebrání přejít k samotnému tetování obočí. Po této proceduře se mohou objevit mírné otoky, které za několik hodin zmizí. Zhruba za čtyři dny se vám může zdát, že barva obočí je o něco tmavší než požadovaný odstín. To vás nemusí znepokojovat, neboť jakmile se vám odstraní z kůže drobounké stroupky, vynikne zvolený odstín obočí.

Další články: