Zkažené tetování

Při tetování se může stát cokoliv a není výjimkou, že se něco nepodaří. Ať už je to chyba tatéra z nepozornosti, nebo je zkažené tetování následkem nevhodného zacházení a péče, vždy se dá tetování zpravit. Zpravením tetování se myslí většinou jeho “překreslení” jiným motivem, který je výraznější než ten původní a zcela ho zakryje takovým způsobem, že nejde vidět. Druhou možností je laserové odstranění části nebo celého tetování. Tyto dva způsoby se mohou také vzájemně kombinovat a doplňovat.

Jak ale předcházet takovým nepříjemným situacím? Nejdůležitější je výběr správného tatéra. Měl by to být zkušený profesionál, který ví, co dělá. Šetřit na tetování se nevyplatí, protože je to zásah do kůže, který s vámi bude po celý život - je tedy na místě zvýšená opatrnost při výběru tetovacího salonu a důraz na jeho vybavenost a úroveň. Důležitým faktorem při výběru salonu by měly být také reference tatéra, čili jeho předešlá tetování.

Může se také stát, že výsledkem práce tatéra bude něco jiného, než jste si představovali, případně tetování vypadá jinak, než předloha. Tyto věci se stávají spíše začínajícím, levným tatérům kteří teprve sbírají zkušenosti. Stejně jako v případě zkaženého tetování je možnost nápravy dvojí. Opravení tetování ale může být někdy značně obtížné, hlavně když původní tetování bylo velké případně hodně barevně výrazné.

Další články: