Dočasné tetování

Jednou z největších nevýhod (pro někoho to může být i výhoda - v tom je to kouzlo) tetování je to, že je napořád. Jistě, v dnešní době jde pomocí laserů tetování odstranit, případně zesvětlit tak, aby se dalo přetetovat, avšak taková procedura nemusí být stoprocentní a je také pěkně drahá. Pokud chcete tetování, ale bojíte se, že se vám za pár let nebude líbit, můžete zkusit tetování hennou, což vlastně není tetování, ale to je opravdu jen krátkodobá záležitost, která je doménou zejména letních dovolených. Stále toužíte po dočasném tetování?

V takovém případě je pro vás vhodné dočasné tetování, která má různou trvanlivost, většinou se udává doba okolo pěti let, jde to ale ovlivnit. Zde je ale třeba říci, že vám nikdo nezaručí, že vaše tetování vám opravdu dokonale zmizí. Žádný tatér na světě totiž nedokáže aplikovat inkoust tak přesně, aby se dostal jen do určité vrstvy kůže, případně takové tetování nebude mít syté barvy a bude po několika letech vypadat jako špína. Asi budete zklamáni, když řeknu, že jedinou možností jak docílit dočasného tetování je použití speciálních druhů barev, které po čase tělo samo absorbuje.

Bohužel ale takové barvy ještě nejsou schválené (nejsou dostatečně otestované), takže není zatím možno se jimi nechat tetovat. Navíc jejich barevná paleta není rozhodně nikterak velká, takže by asi tento způsob tetování ani neuspokojil vaše požadavky na dočasné tetování.