Tetování smrtka | Fotogalerie motivy tetování

Smrtka je velmi oblíbeným motivem pro tetování. Její význam, podobně jako třeba u lebky, je poměrně velmi zjevný a přímo vychází z jejího názvu. Smrtka nemůže tedy symbolizovat nic jiného, nežli smrt. Přesněji ale může mít mnoho sekundárních významů, jako je strach ze smrti, nebo naopak snaha ukázat, že se smrti nebojíme a považujeme ji za jasnou, nevyvratitelnou věc.

Smrtka je tedy jakousi personifikací smrti, která se stala v průběhu let velmi oblíbeným motivem například rockových kapel tvrdšího ražení, a to už od počátku vzniku těchto hudebních stylů, které ve smrti hledají velkou inspiraci. Vytetováním smrtky tedy můžeme vyjádřit i naše zalíbení v takovéto kultuře, která je smrtí fascinována.

Jen tak mimochodem, když už jste zabrousili na toto smrtelné téma. Vřele vám můžeme doporučit zkusit tento jedinečný test, kdy zemřete. Projekt uvádí, že nic nevěští, ale na základě vyplněného testu dle vašich životních dispozic tato data porovná s úmrtní statistikou Českého statistického úřadu a jako výsledek je tak číslo, které urcitě reálný základ má.


MiniGal Nano Testsite
Motivy tetování > tetovani-smrtka


Další motivy tetování:

A

B

C

D

E

F

H

CH

I

J

K

L

M

O

P

R

S

T

V

Y

Z