Odstranění tetování

Už se vám tetování na těle nelíbí? Vadí vašemu partnerovi/vaší partnerce? Nebo vám připomíná okamžiky, na které byste nejraději zapomněli? Možná jen toužíte po změně a chcete si pořídit tetování jiné. Jaké jsou tedy způsoby odstranění tetování, jejich výhody a negativa?

Dočasné odstranění tetování

Tetování menších rozměrů můžete dočasně zamaskovat. Chystáte se na důležitou schůzku? Chcete skrýt tetování před svými rodiči, které vídáte jednou do roka? Pro dočasné odstranění tetování vyzkoušejte překrytí make-upem. Rozhodně to není maskování, které by vydrželo několik dnů. Jedná se spíše o zakrytí na pár hodin. Pokud je tetování opravdu malé a vy se ním nechcete chlubit, můžete ho zalepit náplastí.

Změna tetování

Většinu vytetovaných motivů je možné libovolně rozšířit a doladit mnoha detaily, které se postarají o zcela nový vzhled. Možná sami ani netušíte, jaký potenciál se ve vašem tetování skrývá. U tohoto způsobu „odstranění tetování“ si nechte poradit v odborném tetovacím studiu.

Odstranění tetování laserem

Pokud se svého tetování chcete zbavit jednou pro vždy, nechte si ho odstranit laserem. Jedná se o moderní a pokrokové řešení. Odstranění tetování laserem vás ale může přijít na nemalé peníze, obzvláště pokud je potřeba více sezení. Lépe se odstraňují tetování z profesionálních tetovacích studií než od amatérů. Lépe se odstraňují tetování černá než barevná.

Ke kompletnímu odstranění tetování často přistupují lidé, jejichž tetování už nevypadá atraktivně - vybledlo, popraskalo. Tetování často představuje překážku v zaměstnání (na viditelném místě) a leckdy i v osobním životě (vzpomínka na bývalou přítelkyni/přítele). Bolí odstranění tetování laserem? Odstranění tetování je cítit podobně jako jeho realizace. Na citlivých partiích - kotník, nárt, oblast kolem páteře - bude odstranění tetování tedy bolestivější.

U malých plošek je možné přistoupit i k vyříznutí tetování a následnému zašití rány. Po tetování pak zůstane jizva. K tomuto kroku se ale dnes přistupuje minimálně, preferuje se odstranění tetování laserovou metodou.