Péče o tetování

Nechali jste si udělat nové krásné tetování nebo o tom zatím jen přemýšlíte? Je důležité si uvědomit, že tetování nekončí vaším odchodem z tetovacího studia, ale musíte o něj pečovat ještě nějakou chvíli, dokud se nezahojí, abyste předešli možným rizikům. Měli byste o něj pečovat ale i po skončení hojení, například občasným mazáním krémem s obsahem vitaminů, hlavně vitamínu E.

Tak předně je nutno odstranit ochranou fólii či bandáž po několika hodinách (obvykle se doporučuje cca 3-4h, maximálně však 12). Poté tetování omyjte vlažnou vodou a opatrně vysušte ručníkem. Používejte čisté ruce a ručník, abyste zamezili vzniku infekce.

Nechte tetování přes noc v klidu a ráno jej opět omyjte vlažnou vodou. Doporučuje se použít i nějaký ochranný krém, speciálně určený pro péči o tetování a mazání opakovat minimálně 2x denně po dobu asi jednoho až tří týdnů. Rozhodně to ale s mazáním nepřehánějte. Pokud se objeví strupy, nestrhávejte si je a nerozškrabujte je. Rozhodně tím tetování neprospějete. První týden se tetování obecně nemá moc namáčet, snad jen vlažnou vodou po co nejkratší dobu.

A co dlouhodobá péče o tetování? Největším rizikem je pobyt na slunci - to tetování škodí, takže tento pobyt buď omezte, nebo použijte opalovací krém se silným UV filtrem. Když budete dodržovat tyto zásady péče o tetování, déle vám vydrží a nebudete s ním mít problémy.