Průběh tetování

Rozhodli jste se pro tetování a zajímá vás, jak to celé bude probíhat? Jestli to bude bolet, jak se máte připravit a další věci? Čtěte dál.

Základem je vybrat si správný motiv a místo. Nejlepší bude si motiv vybrat již doma, případně požádat tatéra o nějaký katalog nebo doporučení. S obojím vám tatér pomůže, případně vám navrhne nějaké změny v motivu nebo umístění, tak, aby vám tetování sedlo. Možná se vás také zeptá, co pro vás to konkrétní tetování má znamenat a vůbec vás poučí o důležitých věcech.

Tatér by měl působit seriózně, měl by dodržovat hygienické předpisy a měl by vědět, co dělá. Je dobré se podívat na nějaké jeho reference případně se poptat kamarádů, aby vám někoho doporučili. Alternativou může být katalog tetovacích salonů u nás na webu. Teď už ale k průběhu samotného tetování.

Pokud máte vybraný motiv a tatéra, proces tetování může začít. Průbeh tetování většinou začíná tak, že si sednete si do křesla, tatér vám oholí místo, na které chcete tetování umístit a toto místo vydesinfikuje. Poté vám nakreslí motiv a případně navrhne další úpravy. Pak započne samotné tetování. Většinou nebolí, maximálně štípe, ale záleží samozřejmě na místě, kde se necháváte tetovat. Nejvíce to bolí v oblastech, kde je málo podkožního tuku, případně je tam kůže tenká.

A když už tetování máte, je dobré dodržovat určité zásady péče o tetování. Několikrát denně byste jej měli mazat speciální hojivou mastí a alespoň ze začátku nosit volné, čisté oblečení. Asi měsíc byste tetování neměli vystavovat přímému slunci a neměli byste být delší dobu ve vodě. Koupání na koupalištích, rybnících nebo dokonce v moři rozhodně průběhu tetování nepřilepší, spíše naopak.