Rizika tetování

Tetování jako takové je určitým způsobem nevítaný zásah do kůže, takže se přirozeně mohou vyskytnou nějaká ta rizika. Správnou péčí o tetování byste ale tyto rizika měli eliminovat. Občas se však mohou vyskytnout nějaké problémy.

Asi nejznámějším problémem, který může u tetování vzniknout, je infekce. Paradoxně se toto riziko objevuje velmi zřídka, protože naprostá většina tetovacích salónů používá sterilní nástroje a dodržuje hygienické předpisy. Samozřejmě byste si to ale měli vždy zkontrolovat a poptat se na tyto věci tetujícího, kterého jste si vybrali.

Dalším možným rizikem tetování může být různá alergická reakce kůže, ekzém. O tématu tetování a ekzém čtěte v samostatném článku.

Nepříliš známým rizikem při tetování je koloidní útvar, který připomíná jizvu a může se vyskytnout u tetování. Opět se na toto riziko poptejte u svého tetujícího. Občas se mohou vyskytnout alergické reakce, které zapříčiní příliš aktivní imunitní systém. Tento problém se vyskytuje velice zřídka, protože se v současné době používají moderní inkousty, ale nelze ho vyloučit. Obtížně se odstraňuje, většinou pomocí laserových operací.

Ale hlavním rizikem tetování bývá samotný člověk, který se nechává tetovat. Pokud se mu tetování přestane líbit, je velmi těžké ho odstranit. Odstraňuje se pomocí laserů, což sice není levná záležitost, na druhou stranu je v dnešní době možné odstranit tetování prakticky bez jizev, k úplnému odstranění je ale zapotřebí více zákroků. Možnou alternativou je překrytí tetování jiným, které se vám bude líbit více. Každopádně byste si ale měli každé tetování rozmyslet. Přeci jen bude vypadat o dost jinak za 30, 40 a 50 let.